Pneuservis

Pneuservis

Prodáváme a montujeme pneumatiky všech značek, včetně duší a příslušenství. V široké nabídce jsou zastoupeny všechny renomované značky od běžných po méně známé. Výběr vhodné pneumatiky s Vámi vždy ochotně zkonzultujeme a poradíme s výběrem vhodného typu odpovídajícího Vašim požadavkům.
Pneumatiky včetně sezónních novinek máme skladem, specifické typy nejpozději do druhého dne.

Pneuservis a služby:

 • kompletní pneuservis na objednání – +420 602 363 819 
 • přezouváme pneu 12“ – 23“
 • montáže, demontáže a vyvažování kol
 • huštění vzduchem nebo směsí dusíku
 • kontroly těsnosti a opravy pneu
 • lepení duší
 • rovnání ráfků + opravy
 • likvidace pneu
 • prodej příslušenství – závaží, duše, ventilky, a další
 • prodej opravných sad umožňujících dojetí po defektu
 • montáže nestandardních typů pneu – pro desty, off roady, dodávky a další (rudl, vlek, apod.)
 • individuální objednání

Rady a doporučení

Povinná zimní výbava   

Dle platné české legislativy jsou motoristé povinni v období od 1. listopadu do 30. dubna   na    místech označených značkou „Zimní výbava“ pokračovat v jízdě pouze za použití zimních pneumatik. Tento předpis se vztahuje na motorová vozidla o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 3 500 kg s hloubkou dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů nejméně 4 mm na všech kolech. U motorových vozidel o maximální přípustné hmotnosti převyšující 3 500 kg s hloubkou dezénových drážek nebo zářezů nejméně 6 mm na všech kolech.

Kdy přezout pneumatiky?

Kritériem pro přezutí pneumatik je průměrná denní teplota. Pokud poklesne pod 7oC, doporučujeme vyměnit letní pneumatiky na zimní. Letní pneumatiky jsou vyrobeny z tvrdší směsi než pneumatiky zimní, a proto při této teplotě dochází k výraznému snížení jejich přilnavosti k vozovce. Naopak při teplotách nad 7oje vhodné použít letní pneumatiky neboť nad touto hranicí teplot dochází ke zvýšenému opotřebení zimních pneumatik.

Plnění pneu dusíkem

Z důvodu úspornosti a vynikajících vlastností doporučujeme plnit pneumatiky směsí dusíku. Více o plnění pneu dusíkem naleznete zde. (pdf, 19 kB)

Opravné sady „dojezdové“

Doporučujeme vybavit Váš vůz opravným sprejem pro aplikaci při poškození pneumatiky. Použití spreje je velmi jednoduché a umožňuje okamžitou jízdu na pneumatice s pláštěm poškozeným propíchnutím nebo proražením. Jednoduše nahustíte směs ze spreje ventilkem do poškozené pneumatiky. Směs se po rozjetí plynule rozprostře v pneumatice a poškození utěsní a vy můžete pokračovat v jízdě.

Výběr pneumatik

Pro dlouhé tratě

Jezdíte-li dlouhé tratě a jste-li zvyklí na tichou a pohodlnou jízdu, zcela jistě bychom Vám doporučili pneumatiky značky GOOD YEAR, DUNLOP, FULDA, SAVA, CONTINENTAL, MICHELIN nebo ty, které jsou doporučovány i pro svižnější jízdu.

Pro bezpečnou jízdu na vodě

Máte-li rádi dynamičtější jízdu, doporučíme Vám tvrdší a sportovnější pneumatiky značky UNIROYAL. Tyto pneumatiky jsou svými parametry také obzvláště vhodné pro bezpečnou jízdu v dešti.
Obdobnou ochranu proti aquaplaningu zaručí také pneumatiky značky SEMPERIT, které lze doporučit i pro jízdu v horských oblastech.

Pro sportovní jízdu

Extra tvrdými pneumatikami pro tuningové vozy, které velmi dobře sedí na silnici jsou pneumatiky značek PIRELLI, MICHELIN a DUNLOP.

Pro kvalitní a spolehlivou jízdu

Největší oblibě u zákazníků se stále těší kvalitní pneumatiky SAVA + BARUM. Výroba těchto pneumatik má mnohaletou tradici. Pneumatiky vynikají léty prověřenou kvalitou, vynikajícími vlastnostmi a příznivou cenou.

 

Při cestě k nám si dávejte pozor na ulici Bulovka, platí zde uzavírka do 30.11.2023 a provoz zde je maximálně nepravidelný.

SPEI SERVIS